Tondiraba jäähallis algavad täna kurlingu segapaaride Eesti meistrivõistlused ning meistritiitli eest asub võistlema kaheksa võistkonda.

Tiitlikaitsjad Marie Kaldvee ja Harri Lill hoiavad hetkel maailma edetabelis 2. kohta, olles ka meistrivõistluste favoriit.

Tänavustel meistrivõistlustel võistlevad kogenud kurlingupaaride kõrval ka uued segapaarid ja kaks juunioride võistkonda. “Eesti noorte kurlingumägijate tase on täna piisavalt tugev ning nad on valmis oma mänguoskused proovile panema ka täiskasvanute võistlusklassis. Järgmisel hooajal toimuvad esmakordselt segapaaris kurlingu maailmameistrivõistlused juunioritele ning loodetavasti saavad meie noored sportlased näidata ka seal tugevat taset,” sõnas Eesti Curlingu Liidu peasekretär Liisa Turmann.

Eesti meistrivõistlustel mängivad kurlingu segapaarid ühes alagrupis, kus kõik võistkonnad mängivad omavahel. Finaali jõuab alagrupi 1. ja 2. koht ning pronksimäng toimub alagrupi 3. ja 4. koha vahel. Finaalis ja pronksimängudes mängitakse kahe võiduni, kuid alagrupis parema asetusega võistkond saab ette kirja ühe võidu.

Eesti meistrid segapaaris kurlingus selguvad pühapäeval.

Võistluse ajakava: https://bit.ly/EMVMD2024
Mängude otse-ülekandeid saab jälgida Youtube´is Curling Tallinn kanalil: https://www.youtube.com/@curlingtallinn