Täna algavad Lõuna-Koreas ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindavad paraolümpiamängude kogemusega kurlingumängijad.

Eesti ratastoolikurlingu võistkonna pikaajaline mängija Signe Falkenberg sõnas, et Eesti esinduse eesmärgiks on mängida head kurlingut ning teenida paraolümpiamängude kvalifikatsioonipunkte. “Oleme varem kõikide vastastega mänginud ning tunneme neid hästi. Hea mängu korral oleme võimelised kõiki võitma, kuid alahinnata kedagi ei tohi – tegemist on maailma parimate võistkondadega,” ütles Falkenberg ning lisas, et Eesti koondis võtab MMil iga mängu tõsiselt, andes endast parima.

Kokku osaleb ratastoolikurlingu MMil 12 võistkonda. Lisaks Eestile on võitlemas korraldajamaa Korea, tiitlikaitsja Hiina, möödunud aasta hõbemedalist Kanada ning tugevad Tšehhi, Itaalia, Läti, Norra, Šotimaa, Slovakkia, Rootsi ja Ameerika Ühendriikide koondised.

Eesti ratastoolikurlingu koondis mängib MMil koosseisus kapten Ain Villau, Mait Mätas, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Võistkonna treener on Aleksander Andre. Lõuna-Koreas toetab koondist Eesti Paralümpiakomitee spordidirektor Laura Rogenbaum.

Eesti esimeseks vastaseks MMil on Slovakkia koondis. Õhtuses mängus mängivad eestlased Lõuna-Korea esinduse vastu. Ratastoolikurlingu MMi alagrupimängudest edasipääsejad selguvad reedel, 7. märtsil ning maailmameistrid selgitatakse välja pühapäeval, 9. märtsil.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Eesti ratastoolikurlingu koondis kuulub maailma tippude hulka. 2022. aastal osales Eesti ratastoolikurlingu võistkond Pekingi paraolümpiamängudel ja saavutas kümnenda koha, võites kolm mängu.

Ratastoolikurlingu MMile järgnevad maailmameistrivõistlused segapaaride seas, kus maailmameistri tiitli eest asub võistlema  21 maailma parimat kurlingupaari. Eestit esindab tiitlivõistlusel kurlingupaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas.

Mängude tulemused: https://livescores.worldcurling.org/wwhcc/

Live mängud: https://www.youtube.com/@curling1