Täna algasid Kanadas maailmameistrivõistlused ratastoolikurlingu segapaaride arvestuses, kus Eestit esindavad paraolümpiamängude kogemusega kurlingumängijad Kätlin Riidebach ja Mait Mätas.

Maailmameistrivõistlused ratastoolikurlingu segapaaride seas toimuvad Kanada linnas Richmond ning maailmameistritiitli eest asub võistlema 19 maailma parimat kurlingupaari. Mängijad on jagatud kahte alagruppi, Eesti kurlingupaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas mängib A alagrupis, kus eestlaste vastasteks on Hiina, Slovakkia, Norra, Poola, Šotimaa, Soome, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide esindused.

Eesti esimeseks vastaseks oli Hiina esindus, mäng toimus Eesti aja järgi kell 2 öösel. Kahjuks tuli vastu võtta meie võistkonnal esimene kaotus 10:6.

Eesti ratastoolikurlingu esindus on tiitlivõistluseks treeninud Eesti ja maailma parimate kulingumängijate hulka kuuluva Harri Lille ja treeneri Mihkel Joosingu käe all. Mõlemad treenerid on Eesti võistkonnal tiitlivõistlusel kaasas.

Alagrupimängudest edasipääsejad selguvad reedel, 10. märtsil. Ratastoolikurlingu segapaaride maailmameistrid selgitatakse välja pühapäeval, 12. märtsil. Samal ajal toimuvad Kanadas ka maailmameistrivõistlused ratastoolikurlingu segavõistkondade seas, kuid Eesti esindus sel korral nendel tiitlivõistlusel esindatud ei ole.

Ratastoolikurlingu segapaaride MM toimus esimest korda möödunud aastal Soomes. Eestit esindanud Signe Falkenberg ja Mait Mätas saavutasid mullu 18 kurlingupaari konkurentsis 10. koha.

Võistluste käiku saab jälgida siit: https://curlit.com/wwhcc/

Mängud Youtube’is: https://www.youtube.com/user/CurlBC?app=desktop

Eesti alagrupimängude ajakava Eesti aja järgi:

5.märts kell 2:00 Hiina 🇨🇳

5.märts kell 19:00 Slovakkia🇸🇰

6.märts kell 2:00 Norra 🇳🇴 – mängu otseülekanne Youtube’is

6.märts kell 19:00 Poola 🇵🇱

8.märts kell 2:00 Šotimaa🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿

8.märts kell 19:00 Soome🇫🇮

9.märts kell 2:00 Ungari🇭🇺 – mängu otseülekanne Youtube’is

9.märts kell 19:00 USA 🇱🇷

10.märts kell 19:00 Šveits 🇨🇭

Foto: Kätlin Riidebach ja Mait Mätas (foto: Alina Pavlyuchik, WCF)