Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel kutsub Eesti spordirahvas 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #üheskoos kõiki eestimaalasi liikuma. Oleme tänulikud, kui jagate üleskutset oma sportlaste, klubide ja teiste liikmetega!

Aktiivne eluviis toetab märkimisväärselt vaimset tervist ja füüsilist heaolu. Siiski selgub 2022. aastal Kultuuriministeeriumi tellitud liikumisuuringu tulemustest, et eestimaalastest on kehaliselt piisavalt aktiivsed vaid umbes 40% täiskasvanutest ning 25% lastest. Sagedaseim põhjus on motivatsioonipuudus.

Lahendame Liikumisaastal selle probleemi ning näitame, et üheskoos liikuda on lõbus. Võta kaaslane 6. aprillil jalutama, jooksma, rattaga sõitma, orienteeruma, discgolfi mängima või muud meelisspordiala harrastama. Sina tõukad teda liikuma, tema sind. Vahet pole, kas see on pereliige, lemmikloom, sõber, töökaaslane või naaber!

Valge kaardi päevast saavad osa võtta kõik. Selleks:

  • Tee oma liikumisest kaaslasega foto, kus näitad valgel paberilehel olevat sõnumit #üheskoos (näide manuses)
  • Postita see foto 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele, lisades juurde haaksõnad #üheskoos, #liikumisaasta, #valgekaart. Lisaks täägi ära Instagramis @team.estonia ning @liikumisaasta