Eesti kurlingunaiskond Marie Kaldvee juhtimisel alustas Rootsis toimuvat EMi veenva võiduga Soome naiskonna üle.

Eesti kurlingunaiskonna esimene kohtumine EMil lõppes võiduga 11:5. Eestlannad haarasid kohtumise alguses initsiatiivi ning kuuendasse vooru mindi eduseisus 5:0. Kuuendas voorus röövis Eesti naiskond vastaselt veel 5 punkti ning mängu seis muutus soomlannade jaoks kriitiliseks 10:0. Siiski õnnestus Soome naiskonnal ennast kokku võtta ning teenida 7. voorus 3 punkti ja 8. voorus röövida eestlannadelt 2 punkti. Viimases voorus teenis Eesti koondis ühe punkti ning kohtumine lõppes tugeva võiduga 11:5.

Eesti meeskond Eduard Veltsmani juhtimisel pidi esimeses mängus tunnistama Walesi koondise paremust tulemusega 6:2.

Euroopa meistrivõistlused kurlingus toimuvad Rootsis, Östersundis. Mõlemad Eesti kurlinguvõistkonnad võistlevad B-divisjonis, kus nende eesmärgiks on jõuda kahe parima sekka, et tagada Eestile koht järgmisel EM-il tugevaimas A-divisjonis.

Eesti naiskonnas mängivad EMil kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu ja Erika Tuvike. Eesti vastasteks on Austria, Belgia, Tšehhi, Inglismaa, Soome, Leedu, Slovakkia, Sloveenia ja Hispaania esindused. Homme kohtub Eesti esindus Austria ja Slovakkia naiskondadega.

Eesti meeskonnas mängivad EMil Eduard Veltsman, Mihhail Vlassov, Janis Kiziridi, Igor Dzendzeljuk ja Konstantin Dotsenko. Eesti mehed mängivad B-divisjonis A alagrupis, kus nende vastasteks on Inglismaa, Soome, Iirimaa, Leedu, Slovakkia, Ukraina ja Walesi meeskonnad.

Euroopa kurlingu meistrivõistlused on Rahvusvahelise Kurlingu Föderatsiooni kalendris suurima osavõtjate arvuga tiitlivõistlus, kus võistlema asub kahes divisjonis kokku 46 võistkonda. Euroopa parimad võistkonnad meeste ja naiste kurlingus selguvad pühapäeval, 26. novembril.

Eesti võistkondade mängude tulemusi saab jälgida siin: https://worldcurling.org/events/eccb2022?pageType=results