Eesti tugevaim kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill tõusis vastavaldatud maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas esikohale. Eestlaste jaoks on tegemist esmakordse tõusuga maailma edetabeli tippu.

Tõusu tõi Eesti segapaarile edukas hooaja algus ning Kanadas toimunud Grand Slami etapi võit, kus Kaldvee ja Lill alistasid kõik vastased ning saavutasid finaalis kindla võidu Kanada kurlingupaari üle, olles ühtlasi esimene kurlingupaar Euroopas, kes on võitnud kaks Grand Slami etappi.

Kurlingumängija Harri Lill kommenteeris, et hooaeg algas küll tugevalt, kuid töö jätkub, kuna sihiks on aprillis toimuvad maailmameistrivõistlused. “See on suur tunnustus nii meile kui ka kogu Eesti kurlingule, sest suudame võistelda väga kogenud vastaste vastu, kelle eelarved ületavad meie oma kümnekordselt. Oleme väga tänulikud Eesti Curlingu Liidule ning kõikidele meie toetajatele ja poolehoidjatele, kes toetavad meid ning kelle panuseta ei oleks nii kaugele jõudmine võimalik,” sõnas Lill.

Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Fred Randver lisas, et maailma esikoht on aastatepikkuse raske töö ja pühendumuse tulemus. “Harri ja Marie on kogenud, väga professionaalse suhtumise ja kurlingule igapäevaselt pühendunud sportlased. Nende jõudmine maailma tippu on ühelt poolt suur tunnustus, kuid teiselt poolt ka seni tehtud töö ootuspärane tulemus,” sõnas Randver.

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill juhib maailma edetabelit 199.4 punktiga. Edetabeli teisel kohal asub Kanada kurlingupaar Walker ja Muyres 180,4 punktiga ning kolmandal kohal Kanada kurlingupaar Jones ja Laing, kellel on kogutud 178,7 punkti.

Maailma edetabel on leitav siit: https://worldcurling.org/teamrankings/mixed-doubles/