Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill andis segapaaris kurlingu MMi võõrustajamaa Rootsile tugeva lahingu, kuid pidi finaalis tunnistama vastase paremust 8:4. Eesti tulemuseks on MMi hõbemedal!

Segapaaris kurlingu MMil tegid Marie Kaldvee ja Harri Lill suurepärase soorituse – tulemuseks on ajalooline Eesti jaoks esimene kurlingu tiitlivõistluse medal ning lisaks teenis Eesti 23 Itaalia taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunkti.

Marie Kaldvee kommenteeris peale MMi hõbemedali võitu: “Vastane mängis väga hästi ja meil paraku kõik visked ei õnnestunud, kuid me andsime hea lahingu ning oleme tulemuse üle õnnelikud,” sõnas Kaldvee.

Harri Lill on tulemusega rahul: “Tegime hea võistluse ja oleme õnnelikud. Meie peamine eesmärk oli teenida olümpiapunktid ning see sai täidetud. Oleme rahul,” ütles Lill.

2026. aasta taliolümpiamängudele pääseb kokku kümme kurlingupaari. Selle ja järgmise aasta segapaaride maailmameistrivõistluste koondtulemused selgitavad välja seitse võistkonda, kes võistlevad koos võõrustajamaa Itaaliaga. Seega on Eestil olemas kõik võimalused, et esimest korda kurlingu ajaloos pääseda olümpiamängudele.

Head ajakirjanikud!

MMi hõbemedalistid Marie Kaldvee ja Harri Lill saabuvad Eestisse pühapäeval, 28. aprillil lennuga SK1744 Stockholm-Tallinn, mis maandub Tallinnas kell 16.30. 

Olete oodatud lennujaama Eesti sportlasi vastu võtma.