Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill saavutas Lõuna-Koreas toimuval segapaaris kurlingu MMil võidu ülitugeva Kanada kurlingupaari üle. Eestlastel on kirjas kaks võitu ja üks kaotus.

Täna hommikuses mängus alistas Eesti kurlingupaar tugeva Kanada kurlingupaari Jennifer Jones ja Brent Laing tulemusega 7:4.

Mäng algas tasavägiselt ning kuuenda vooru järel juhtis Kanada kurlingupaar 4:3. Seitsmendas voorus võitsid Kaldvee ja Lill kaks punkti ning viimasesse 8. vooru mindi küll eduseisus, kuid vastasel oli otsustavas voorus viimase kivi eelis. Pingelises mängus röövisid Kaldvee ja Lill vastaselt kaks punkti ning mäng lõppes tugeva võiduga 7:4.

Homme kohtuvad Kaldvee ja Lill Tšehhi ja Ungari esindustega. Tšehhi kurlingupaarill on hetkel kirjas samuti kaks võitu ja üks kaotus, Ungari esindusel kirjas kolm kaotust.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse 22.–29. aprillini Lõuna-Koreas Pyeongchangi olümpiamängude jääl. MMil võisteldakse kahes alagrupis, edasipääsejad selguvad neljapäeval, 27. aprillil.

Lõuna-Koreas, Pyeongchangis toimuvad samal ajal ka maailmameistrivõistlused seeniorite seas. Eesti meestekoondist juhib kapten Margus Tubalkain, abikapten Valvo Vooremaa, Tiit Kaart, Tõnis Turmann, Hannes Reinola. Koondise treeneriks on Liisa Turmann. Eesti seeniorid mängivad C-alagrupis ning hetkel on meeskonnal peetud kaks kohtumist, mis mõlemad lõppesid paraku kaotusega. Esimeses kohtumises pidid eestlased tunnistama Iirimaa paremust tulemusega 4:11. Kohtumine võistluse ühe favoriidi Šotimaaga lõppes tulemusega 2:8.

Segapaaride MMi tulemused: https://worldcurling.org/events/wmdcc2023
Seeniorite MMi tulemused: https://worldcurling.org/events/wscc2023