Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alistas täna segapaaris kurlingu MMil Austraalia ja Itaalia ning jätkab koos Kanadaga alagrupi liidrina.

Eestlastel on MMil kirjas seitse võitu ja üks kaotus ning lisaks eestlastele pääsevad A-alagrupist edasi Kanada ja Šotimaa kurlingupaarid. Homme ootab Eesti kurlingupaari ees viimane mäng Hollandi vastu. Võidu puhul tagab Eesti endale alagrupi võitjana koha otse poolfinaalis.  

Marie Kaldvee ja Harri Lill kohtusid päeva esimeses kohtumises Austraaliaga. Eesti alustas mängu suurepäraselt, skoorides kohe esimeses voorus viis punkti. Pärast kolmandat vooru oli seis eestlaste kasuks 8:1 ning kuuenda vooru lõppedes andsid austraallased alla. Seega sai Eesti kurlingupaar kirja kindla võidu tulemusega 9:3.

Päeva teises kohtumises mindi vastakuti valitsevate olümpiavõitjatega Itaaliast. Mängu algus kuulus itaallastele, kolm vooru järjest saadi üks punkt, sh kaks korda rööviti. Neljas voor tõi eestlased mängu tagasi – Kaldvee ja Lill said vastaselt kaks punkti ning vaheajale mindi 2:3 kaotusseisus.

Esimest korda läksid eestlased mängu juhtima pärast kuuendat vooru, kui võeti viimase täpse viske toel kolm punkti. Eesti-Itaalia mängu seis oli kuuenda vooru järel 5:4 eestlaste kasuks. Seitsmendas voorus sai Itaalia kurlingupaar kirja kaks punkti ja viimasesse vooru mindi Itaalia eduseisul 6:5. Viimases voorus tagas Eestile võidu Marie Kaldvee täpne vise, millega saadi kaks punkti ja võit tulemusega 7:5.

Eesti mängijate statistika tänavusel MMil on muljetavaldav: Marie Kaldvee visketabavus on 98 protsenti ja Harri Lille visete täpsus on 88 protsenti.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse Lõuna-Koreas Pyeongchangi olümpiamängude jääl. Maailmameistrid segapaaris kurlingus selguvad laupäeval, 29. aprillil.

Segapaaride MMi tulemused: https://worldcurling.org/events/wmdcc2023