Maailma edetabelis teist kohta hoidev Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alistas Rootsis toimuvatel segapaaride maailmameistrivõistlustel alagrupi viimases mängus Prantsusmaa esinduse 8:3 ning pääses edasi play-off´i.

Kohtumise alguses mängisid mõlemad kurlingupaarid ettevaatlikult ning neljanda vooru järel oli seis viigis 4:4. Viiendas voorus võitis aga Eesti kolm punkti ning kuuendas sundisid eestlased Prantsusmaa võtma ühe punkti. Seitsmendas voorus võtsid Kaldvee ja Lill mängu ohjad enda kätte. Marie Kaldvee suurepärane vise tõi eestlastele kolm punkti ning seis muutus Eesti kasuks 8:3. Viimast vooru lõpuni ei mängitud, kuna vastane andis alla. Eesti sai kirja kuuenda võidu ning tagas endale edasipääsu play-off´i.

Harri Lill kommenteeris, et MMi esimene eesmärk sai täidetud. “Suurepärane võitlus meie tiimi poolt, et alagrupis raskest seisust välja tulime ja kvalifitseerusime play-off´i. Esimene eesmärk on täidetud,” ütles Lill.

Eesti tagas endale alagrupist edasipääsu kolmandana ning kohtub play-off´is Kanadaga, kellel on kirjas seitse võitu ja üks kaotus. Eesti-Kanada kohtumine toimub homme Eesti aja järgi kell 11.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse laupäevani Rootsis Östersundis. Möödunud aastal saavutasid Kaldvee ja Lill MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019.

Eesti kurlingupaar hoiab hetkel maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas 2. kohta. Kaldvee ja Lill on sel hooajal edukalt mänginud mitmeid MK-etappe Euroopas ning Kanadas võideti teist aastat järjest kõrgetasemeline Grand Slami turniir.

Eesti- Kanada mängu saab vaadata otseülekandena “The Curling Channel” vahendusel: https://curlingchannel.tv

Pilt autor/allikas: World Curling Federation