Rootsis toimuvatel segapaaride maailmameistrivõistlustel alistas Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill esimese mängus Türgi esinduse.

Kaldvee ja Lill alistasid kogenud Türgi kurlingupaari tulemusega 7:5. Harri Lill sõnas, et nelja punkti võitmine esimeses voorus andis mängule hea fooni. “Jääolud on kõigile uued ja seega ei olnud kohtumine kerge, kuid kontrollisime seisu tablool kohtumise lõpuni,” kommenteeris Lill.

Täna õhtul kohtuvad Kaldvee ja Lill ka Jaapani kurlingupaariga.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse 20.–27. aprillini Rootsis Östersundis. Võistlusel osaleb 20 maailma parimat kurlingupaari, kes võistlevad kahes alagrupis. Eesti kurlingupaar mängib alagrupis A, kus eestlaste vastasteks on Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapani, Norra, Hispaania, Šveitsi ja Türgi koondised. Alagrupist edasipääsejad selguvad neljapäeval, 25. aprillil. 

Möödunud aastal saavutas Eesti kurlingupaar MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019. 

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill hoiab maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas 2. kohta. Kaldvee ja Lill on sel hooajal edukalt mänginud mitmeid MK-etappe Euroopas ning Kanadas võideti teist aastat järjest kõrgetasemeline Grand Slami turniiril.

Segapaari tulemused on leitavad siin https://livescores.worldcurling.org/wmdcc/