Eesti kurlingu esindusmeeskond osales sel nädalavahetusel Lätis toimunud kurlinguturniiril, kus saavutas teist aastat järjest esikoha. Eesti kurlingunaiskond aga Norra MK-etapi alagrupist edasi ei pääsenud.

Kurlinguturniir Riga Open oli Eesti kurlingu esindusmeeskonna jaoks esimeseks jõuprooviks alanud kurlinguhooajal. Veenva ülekaaluga võit saadi 12 meeskonna konkurentsis.

Finaalis alistasid eestlased Läti esindusmeeskonna tulemusega 7:3. Eesti mehed juhtisid mängu esimesest voorust alates surudes vastasele oma mängu ning peale neljandat vooru oli eestlaste eduseis 4:1. Kuigi 5. voorus suutis Gulbja võistkond kaotusseisu vähendada tulemusele 4:3, lõppes mäng Eesti meeste veenva võiduga 7:3.

Eesti kurlingumeeskond mängis koosseisus kapten Eduard Veltsman, Mihhail Vlassov, Janis Kiziridi ja Igor Dzendzeljuk.

Eesti kurlingunaiskond alustas hooaega Norras, Oslos toimunud kõrgetasemelisel maailmakarika etapil. Paraku ei õnnestunud naiskonnal saada alagrupi mängudes ühtegi võitu ning lõppvoorudesse eestlannad ei pääsenud.

Naiskonna liige Liisa Turmann kommenteeris, et turniiri tase oli väga kõrge ning kohanemine võttis oodatust kauem aega. “Saime turniiril väärtuslikud õppetunnid, mille kallal saame trennides edasi töötada. Loodetavasti saame napid kaotused järgmistel turniiridel pöörata võitudeks. Turniiril oli meie jaoks ka positiivseid külgi – olime oma alagrupi parimad täpsusvisetes ja tiimi koostöö meie treeneri Derek Browniga töötas hästi,” jagas Turmann turniiri muljeid.

Norra MK-etapil võistlesid naiskonna koosseisus Marie Kaldvee (kapten), Liisa Turmann, Kerli Laidsalu ja Erika Tuvike. Norras oli Eesti naiskonnaga kaasas ka šotlasest tipptreener Derek Brown.

Kurling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Mängu saavad harrastada ka liikumispuudega inimesed. Kurlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega. Eestis saab kurlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis.