Eesti kurlingunaiskond alistas tänases pingelises mängus Leedu naiskonna tulemusega 10:9. Mõlemad naiskonnad pääsesid edasi lõppvooru ning kohtuvad homses poolfinaalis.

Tänane kohtumine Eesti ja Leedu vahel oli pingeline ja tasavägine. Neljandas voorus röövis Leedu kolm punkti ja saavutas eduseisu 2:5. Eestlannadel õnnestus kindla mänguga kaotusseisust välja tulla ning kaheksandas voorus oli seis viigis 8:8. Üheksandas voorus sundis Eesti naiskond vastast vaatamata viimase kivi eelisele võtma ühte punkti ja enne lõppvooru oli seis 9:8 Leedu kasuks. Mängu tulemuse otsustas kümnes voor, kus eestlannad võtsid kaks otsustavat punkti. Mängu tulemus on 10:9 Eesti kasuks.

B-divisjoni edetabelis sai Eesti kaheksa võidu ja ühe kaotusega 2. koha ning Leedu naiskond sai seitsme võidu ja kahe kaotusega 3. koha. Eesti ja Leedu esindused kohtuvad omavahel homses poolfinaalis. Teises poolfinaalis hakkavad mõõtu võtma esikohal asuv Tšehhi ja 4. koha saanud Sloveenia.

Eesti kurlingunaiskonna eesmärgiks on jõuda kahe parima sekka ning selleks tuleb kindlasti võita homne poolfinaal. B-divisjoni kaks parimat võistkonda saavad järgmisel aastal võistelda Euroopa meistrivõistluste A-divisjonis ehk Euroopa kümne tugevaima võistkonna hulgas.

Eesti naiskonnas mängivad EMil kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu ja Erika Tuvike. Eesti esindusvõistkond on tiitlivõistluseks treeninud šotlasest tipptreeneri Derek Brown juhendamisel, kes abistab naiskonda kogu võistluse vältel.