Eesti kurlingunaiskond Marie Kaldvee juhtimisel alistas Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalmängus Tšehhi naiskonna tulemusega 10:3. Järgmisel EMil on Eesti taas võistlemas tugevaimas A-divisjonis.

Naiskonna kapteni Marie Kaldvee sõnul oli turniir pikk ja pingeline. “Suutsime iga mänguga õppida ja tugevamaks saada. Poolfinaal oli pingeline ja palju oli kaalul, kuid täna nautisime finaalis mängimist ning näitasime head mängu. Olime naiste B divisioni tugevaim tiim ja oleme tulemuse üle väga õnnelikud!” kommenteeris Kaldvee ning tänas kõiki kaasaelajaid.

Finaalmängus haaras Eesti initsiatiivi ning teenis igas voorus, kus võistkonnal oli viimase kivi eelis kaks punkti. Samas sunniti vastast viimase kivi eelisele vaatamata võtma vaid ühte punkti. Kaheksandas voorus võitis aga Eesti neli punkti ning mäng lõppes tugeva ülekaaluga 10:3.

B-divisjoni hõbemedali sai Tšehhi ning pronksi sai Leedu naiskond, kes alistas pronksimängus Sloveenia 10:6.

Eesti naiskonnas mängisid EMil kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu ja Erika Tuvike. Eesti esindusvõistkond on tiitlivõistluseks treeninud šotlasest tipptreeneri Derek Brown juhendamisel, kes abistas naiskonda kogu võistluse vältel.