Ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel Lõuna-Koreas ei pääsenud Eesti ratastoolikurlingukoondis ühe võiduga alagrupist edasi.

Eesti ratastoolikurlingu koondis lõpetas Lõuna-Koreas toimuva MM-i põhiturniiri kahe kaotusega – Lätile alistuti 6:7 ning Itaaliale 3:10.

Eesti ratastoolikurlingu võistkonna pikaajaline mängija Signe Falkenberg sõnas, et eesmärgiks oli jääda püsima A-gruppi, mis ei õnnestunud. Järgmisel aastal peab Eesti koondis võistlema MMi pileti eest kvalifikatsioonivõistlustel. “Väga kahju on tänasest kaotusest Lätile, kui eelviimase kiviga tehtud vale otsus nullis ära väga hea mängu. Ka Rootsi ja  Tšehhiga kohtumised olid tasavägised, kuid siiski pidime tunnistama vastaste paremust,” sõnas Falkenberg.

Eesti ratastoolikurlingu koondis jäi ühe võiduga Norra koondise üle MMil 12. kohale. Alagrupist edasi pääsesid Korea, Kanada, Hiina, Läti, Norra ja Rootsi võistkonnad.

Eesti ratastoolikurlingu koondis mängis MMil koosseisus kapten Ain Villau, Mait Mätas, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Võistkonna treener on Aleksander Andre. Lõuna-Koreas toetas koondist Eesti Paralümpiakomitee spordidirektor Laura Rogenbaum.

Ratastoolikurlingu MMile järgnevad maailmameistrivõistlused segapaaride seas, kus maailmameistri tiitli eest asub võistlema  21 maailma parimat kurlingupaari. Eestit esindab tiitlivõistlusel kurlingupaar Kätlin Riidebach ja Mait Mätas. 10. märtsil algaval segapaaride MMil esindavad Eestit Kätlin Riidebach ja Mait Mätas.

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Eesti ratastoolikurlingu koondis kuulub maailma tippude hulka. 2022. aastal osales Eesti ratastoolikurlingu võistkond Pekingi paraolümpiamängudel ja saavutas kümnenda koha, võites kolm mängu.

Mängude tulemused: https://livescores.worldcurling.org/wwhcc/