Homme algavad Šotimaal Euroopa meistrivõistlused kurlingus, kus Eestit esindavad Marie Kaldvee ja Eduard Veltsmani võistkonnad.

Eesti naiskond Marie Kaldvee juhtimisel mängib EMi tugevaimas A-divisjonis Euroopa kümme tugevaima naiskonna hulgas. “Meid ootavad ees väga tugevad vastased ning eesmärgiks on jõuda kaheksa parema hulka, et saada pääse järgmise aasta maailmameistrivõistlusteks Kanadas, kus omakorda saab juba teenida olümpiamängude punkte,” sõnas Eesti esinduse kapten Marie Kaldvee.

Eesti kurlingunaiskonna koosseisus mängivad Euroopa meistrivõistlustel kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Erika Tuvike ja Heili Grossmann. Võistkonna treener on soomlane Tomi Rantamäki, kelle käe all on naiskond treeninud alates augustist.

Naiste arvestuses võistlevad Euroopa meistritiitli eest Eesti, Tšehhi, Taani, Saksamaa, Itaalia, Norra, Šotimaa, Šveitsi, Rootsi ja Türgi esindused. A-divisjoni mängud toimuvad Šotimaal Aberdeenis ning kõiki Eesti mänge saab jälgida Curling Channel vahendusel. Eesti esimeseks vastaseks on Norra, mäng algab Eesti aja järgi kell 13 ning otse-ülekannet saab jälgida siin: https://watch.recast.tv/video/8gJR4

EMi kvalifikatsioonist edasipääsejad selguvad laupäeval, 18. novembril,  poolfinaalid naiste kurlingus toimuvad 23. novembri õhtul ning Euroopa meistrivõistluste võitjad selguvad järgmisel laupäeval, 25. novembril peetavas finaalis.

Eesti kurlingumeeskond võistleb B-divisjonis ning mängitakse Šotimaal Perthis. Eesti mehed mängivad B-divisjoni tugevamas A-alagrupis, kus eestlaste vastasteks on Belgia, Taani, Prantsusmaa, Ungari, Läti, Poola ja Portugal.

Eesti koondises mängivad kapten Eduard Veltsman, Janis Kiziridi, Igor Dzendzeljuk ja Aleksander Andre. Meeskonna treener EMil on Derek Brown.

Le Gruyère AOP Euroopa kurlingu meistrivõistlused on Rahvusvahelise Kurlingu Föderatsiooni (WCF) kalendris suurima osavõtjate arvuga tiitlivõistlus. Võistlus on toimumas 48. korda.

Mängutulemused leitavad siit: https://livescores.worldcurling.org/ecc/
Eesti mängude otseülekanded :


EST v NOR – https://watch.recast.tv/video/8gJR4
EST v GER – https://watch.recast.tv/video/5mJY0
EST v CZE – https://watch.recast.tv/video/5DNRe
EST v TUR – https://watch.recast.tv/video/6Kwqd
EST v ITA – https://watch.recast.tv/video/6oJYm
EST v SUI – https://watch.recast.tv/video/6Wv9j
EST v SWE – https://watch.recast.tv/video/5wLAr
EST v SCO – https://watch.recast.tv/video/53oWV
EST v DEN – https://watch.recast.tv/video/8XYvE