Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill võitis Kanadas Grand Slam finaalturniiri, alistades finaalis maailma esinumbri Šveitsi kurlingupaari Perret ja Rios tulemusega 11:2. 

Eesti kurlingupaar jäi Grand Slam finaalturniiri jooksul vastaste jaoks võitmatuks, alistades teel võiduni teiste seas ka kahte maailma esikolmikusse kuuluvat kurligupaari. Kaldvee ja Lill hoiavad hetkel maailma edetabelis seitsmendat kohta. 

Eesti kurlingumängija Harri Lill kommenteeris, et turniiri ajal mängiti väga tugevate võistkondade vastu. “Tegime mõlemad väga hea turniiri. Vastased olid maailma parimad, kuid palju võimalusi me neile ei andnud,” ütles Lill. Marie Kaldvee lisas, et võit on eelkõige seni tehtud töö tulemus. 

Finaalis tuli Eesti kurlingupaaril seista maailma esinumbri Šveitsi kurlingupaari Perret ja Rios vastu. Esimeses voorus võitsid eestlased vastaselt neli punkti ning hoidsid mängus initsiatiivi, sundides vastast ka viimase kivi eelisega voorudes võtma ühte punkti. Kohtumine lõppes kuuenda vooruga, kus Kaldvee ja Lill võitsid taas neli punkti ning saavutasid tugeva võidu tulemusega 11:2.

Turniiri esimeses kohtumises alistasid eestlased maailma edetabelis kolmandal kohal asuva Šveitsi kurlingupaari Rupp ja Wunderlin ülekaaluka tulemusega 10:3. Mängu kindlalt juhtinud Kaldvee ja Lill võitsid teises voorus kolm punkti ja seitsmendas voorus neli ning ei jätnud vastasele võimalust enam kui ühe punkti võitmiseks üheski mängitud voorus. 

Teises kohtumises oli Eesti kurlingupaari vastaseks Kanada kurlingupaar Weagle ja Epping, kes asuvad maailma edetabelis kuuendal kohal. Kohtumine lõppes eestlaste kasuks 9:6. Kolmandaks vastaseks oli Kanada kurlingupaar Jones ja Laing, kelle üle saavutati võit 8:7. Poolfinaalis alistasid Kaldvee ja Lill Kanada kurlingupaari Armstrong ja Stewart taaskord jätmata vastasele võimalust, kohtumine lõppes eestlaste kasuks tulemusega 10:1. 

Kanada MK-sarja Mixed Doubles Superseries finaalvõistlus toimus Kanadas, Toronto lähedal Brantfordi linnas. Grand Slam turniiri finaaletappi olid kutsutud osalema maailma parimad kurlingu segapaarid Euroopast ja Põhja-Ameerikast. Mixed Doubles Superseries seeriavõistluse viimane etapp oli Players Championship, kuhu said kutsed nelja eelmise etapi parimad, kokku  24 võistkonda.

Mängude tulemused: https://curlingzone.com/event.php?eventid=7552&eventtypeid=85&view=Playoffs#1