Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill saavutas nädalavahetusel Praha MK-etapil teise koha. Turniiri ainsa kaotuse pidid eestlased vastu võtma finaalkohtumises Soome kurlingupaarilt.

Kaldvee ja Lill mängisid Praha MK-etapil seitse mängu, millest võideti kuus. Pingelises finaalkohtumises pidid Eesti meistrid ja maailma edetabelis 2. kohal asuvad Kaldvee ja Lill tunnistama Soome esinduse Immonen ja Sipilä paremust tulemusega 8:4.

“Kohanesime Praha kurlinguhalli oludega hästi ning näitasime mängudes ühtlaselt head tabavusprotsenti ja mängu taset. Oli meeldiv näha, et suutsime turniiri jooksul kahel korral võita enda alagrupikaaslasi tulevasel MMil. Samuti jäi turniiril meie selja taha maailma edetabelit juhtiv Šveitsi kurlingupaar Jenny Perret ja Martin Rios,” kommenteeris Harri Lill ning lisas, et põhiline, millele viimastel nädalatel treeningutel keskenduti, sai jääl teostatud eeskujulikult.

Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjoni märtsikuu otsusega said Marie Kaldvee ja Harri Lill C-kategooria sportlasteks. Segapaari tegemisi toetavad lisaks Eesti Olümpiakomiteele ka Curling Tallinn, Eesti Curlingu Liit ja Sportland.

Kaldvee ja Lille jaoks kujuneb aprill käesoleva kurlinguhooaja kõige olulisemaks kuuks, mis kulmineerub aprillis Lõuna-Koreas toimuvate segapaaride maailmameistrivõistlustega. Segapaaris kurlingu MM toimub 22.-29. aprillil ning võistlema asuvad 20 riigi esindused Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Aasiast. Selle nädala lõpus ootab aga Eesti kurlingu esipaari viimane ettevalmistav turniir Riias.

Mängude tulemused: https://worldcurlingtour.org/md/event/701