Eesti kurlingu esipaar Marie Kaldvee ja Harri Lill tuli Šotimaal toimunud kõrgetasemelisel MK-etapil kolmandaks.

Nädalavahetusel Šotimaal Stirlingus  toimunud  segapaaris kurlingu MK-etapp oli selle aasta tugevaim Euroopas toimunud rahvusvahelistest turniiridest.

MK-etapil võisteldi neljas alagrupis, kus mängiti neli mängu. Kaldvee ja Lill lõpetasid alagrupi mängud puhaste paberitega, alistades kõik vastased ning tagades endale pääsu otse veerandfinaali. Veerandfinaalis võitsid eestlased Šotimaa kurlingupaari Aitkien ja Hardie tulemusega 10:7 ning liikusid edasi poolfinaali.

Poolfinaalis pidi paraku Eesti kurlingupaar tunnistama Norra segapaari Rønning ja Brænden paremust tulemusega 7:11 ning eestlaste tulemuseks on sel korral tugev kolmas koht.

Eesti kurlingu esipaari Marie Kaldvee ja Harri Lille võistluskalendris on sel hooajal mitmed Euroopa MK-etapid ning Kanadas toimuv Grand Slami turniir. Kaldvee ja Lille hooaja eesmärk on jõuda Kanadas järgmise aasta aprillis toimuvatele segapaaride maailmameistrivõistlustele, kus jagatakse esimesi olümpiamängude punkte. MMile pääsemiseks tuleb Kaldvee ja Lillel esmalt võita veebruaris toimuvad Eesti meistrivõistlused.

Marie Kaldvee ja Harri Lill treenivad hetkel Soome tipptreeneri Tomi Rantamäki juhendamisel.

Turniiri tulemused: https://www.curlingzone.com/event.php?view=Main&eventid=8083#1 
Foto: Marie Kaldvee ja Harri Lill, Pastakeda Photography