Eesti kurlingunaiskond Liisa Turmanni juhtimisel alustab võistlemist Rootsi MK-etapil, millest kujuneb maailmameistrivõistluste peaproov.

Eesti esindusnaiskond alustab homme võistlemist Rootsis MK-etapil Nordic Tour, kus on esindatud Euroopa tugevaimad naiskonnad. Lisaks Eestile on osalemas ka Rootsi, Taani, Norra ja Itaalia esinduskoondised, kes esindavad oma riiki eelseisval MM-il.

Eesti naiskond mängib E-alagrupis ning eestlannade esimeseks vastaseks on tugev Rootsi esinduskoondis Anna Hasselborgi juhtimisel. Rootsi naiskond on oma riiki esindanud nii Euroopa kui maailmameistrivõistlustel ning kahtedel olümpiamängudel, kus võideti kuld ja pronksmedalid.

Eesti naiskond mängib Rootsis koosseisus kapten Liisa Turmann, Erika Tuvike, Kerli Laidsalu ja Heili Grossmann.

Eesti naiskond tagas Eestile koha kurlingu MMil saavutades Euroopa meistrivõistluste tugevaimas A-alagrupis 6. koha. Tiitlivõistlusest osavõtt on esinduskoondise jaoks oluline, sest MMil osalemine tagab esimesed olümpiamängude kvalifikatsioonipunktid 2026. aastaks. Kurlingu MM toimub Kanadas järgmisel kuul.

Eelseisvaks MMiks treenib Eesti kurlingunaiskond Tomi Rantamäki juhtimisel, kellega Eesti Curlingu Liit sõlmis lepingu esindusvõistkondade treenimiseks ning sportlaste toetamiseks rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks valmistumisel.  

MK etapi  Nordic Tour võitjad selguvad pühapäevases finaalis.

Mängude tulemusi saab vaadata siit: https://www.curlingresultat.se/tournaments/27