Eesti kurlingunaiskond alistas viimases mängus Norra koondise tulemusega 8:6 ning lõpetas MMi kahe võiduga 12. kohal.

Tegemist on Eesti jaoks läbi aegade parima tulemusega kurlingu MM’ilt. Eesti kurlingungumängija Harri Lill, kes viibis Kanadas kohapeal, sõnas, et tänavusel MMil tegi Eesti naiskond korralikud mängud. “Uue treeneri juhtimisel on Eesti naiskond teinud läbi aegade parima hooaja – novembris saadi Euroopa meistrivõistlustelt 6. koht ja maailma tugevaimate koondiste konkurentsis saadi 12. koht. Tegemist on tugeva sooritusega, mis annab ülejäänud olümpiatsükliks usku veelgi parematesse tulemustesse,” kommenteeris Lill.

Lille sõnul suutis naiskond Liisa Turmanni juhtimisel kiirelt kohaneda ka koosseisu muutustega, kuna pärast Euroopa meistrivõistlusi keskendus Eesti koondise endine kapten Marie Kaldvee segapaaris kurlingule. Eesti kurlingu esindusnaiskonda kuuluvad kapten Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann ja Erika Tuvike. Naiskonna treeneriks on soomlane Tomi Rantamäki.

12. kohaga kaasneb Eestile kaks 2026. aasta Milano taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunkti. Kahe aasta punktide kokkuvõttes pääsevad lisaks Itaaliale olümpiamängudele veel seitse riiki. Tänu kvalifikatsioonipunktidele on Eesti naiskond taganud endale koha ka olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile 2025. aasta detsembris, kus mängitakse välja viimased kaks OM’i kohta.

Eesti naiskond mängis kurlingu MM’il teist korda. Eesti on MMil mänginud ka 2021. aastal, kui covid-pandeemia tõttu osales tiitlivõistlusel ühe võrra rohkem naiskondi. 2021. aastal lõpetasid eestlannad ühe võiduga 14. kohal.

Tänavune kurlingu MM toimub Kanada linnas Sydney ja tiitlivõistlusel osaleb 13 naiskonda. Alagrupist edasi on pääsenud Kanada 11 võidu ja ühe kaotusega ning kümne võidu ja kahe kaotusega valitsev maailmameister Šveits, Itaalia ja Korea koondised. Maailmameistrid selguvad homme.