Eesti esindusnaiskond Marie Kaldvee juhtimisel võitis Riias toimunud rahvusvahelise kurlinguturniiri, jäädes vastaste jaoks alistamatuks.

Kokku osales turniiril 6 naiskonda ning turniiri võitja selgus kõikide mängude tulemusel kogutud punktide alusel. Eesti naiskond jäi kogu turniiri jooksul vastaste jaoks alistamatuks, võites kõik peetud kohtumised ning jättes selja taha nii Läti kui ka Leedu esinduskoondised.

Naiskonna kapten Marie Kaldvee sõnas, et olla Baltimaade tugevaim tiim on hea tunne. “Meil oli palju häid viskeid ja kasutasime oma oskusi mängus hästi. Turniiril oli meil kaasas ka meie spordipsüholoog Snezana Stoljarovaga ning koostöö sujus hästi,” lisas ta.

Juba järgmisel kuul ootavad aga Eesti kurlingunaiskonda Euroopa meistrivõistlused, kus mängitakse tugevaimas A-grupis. Kaldvee sõnul on EMil eesmärgiks jõuda kaheksa võistkonna hulka, et saada pääse maailmameistrivõistlustele, kus omakorda saab teenida 2026. aasta taliolümpiamängude punkte.

Eesti kurlingu esindusnaiskonda kuuluvad kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann ja Erika Tuvike.