Eesti esindusnaiskond Marie Kaldvee juhtimisel alustab uut kurlinguhooaega rahvusvahelise võistlusega Norras, Oslos.

Eesti esindusvõistkonna kapten Marie Kaldvee sõnas, et alanud kurlingu hooajal ootavad naiskonda ees Euroopa meistrivõistlused, kus mängitakse tugevaimas A-alagrupis ning see eeldab parimat vormi ja tugevat ettevalmistust. “Oleme praeguseks saanud treenida kolm nädalat oma koduväljakul Tondiraba jäähallis ning tunne on hea. Enne Euroopa meistrivõistlusi selle aasta oktoobris on meie kalendris kirjas viis rahvusvahelist turniiri. Kindlasti tuleb põnev ja pingeline hooaeg, sest jagamisele tulevad ka esimesed 2026. aasta taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunktid,” sõnas Kaldvee.

Norras toimuval turniiril “Oslo Cup 2023” on Eesti esimeseks vastaseks ülitugev Rootsi esinduskoondis Anna Hasselborg juhtimisel. Rootsi naiskond on oma riiki esindanud nii Euroopa kui maailmameistrivõistlustel ning kahtedel olümpiamängudel, kus võideti kuld ja pronksmedalid. Alagrupi mängudes kohtuvad eestlannad ka kahe Šveitsi võistkonna ja Šotimaa esindusega. Kokku on naiste arvestuses võistlemas 15 võistkonda.

Eesti kurlingu esindusnaiskonda kuuluvad kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann ja Erika Tuvike.

Kurling alustab Eestis tänavu 21. hooaega, mis toob Eestisse taaskord mitmed rahvusvahelised võistlused. Regiooni parimaid kurlingu mängimise võimalusi pakkuv Tondiraba jäähall võõrustab sel hooajal viit rahvusvahelist MK-etappi. Eesti esindusvõistkondi naiste, meeste ja segapaaris kurlingus on ees ootamas mitmed rahvusvahelised tiitlivõistlused ning avaneb võimalus teenida 2026. aasta Milano taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunkte.

Turniiri Oslo Cup 2023 võitjad selguvad pühapäeval, 3. septembril. Mängude tulemusi saab jälgida siin:
https://www.curlingresultater.no/en/tournaments/oslo-cup-2023/matches